середа, 22 січня 2025 р.

 День соборності України - це духовне єднання всіх територій, які історично належали українському народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканість її кордонів. Також соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову і соціальну.

22 січня 1919 року вперше в XX столітті Україна проголосила незалежність. Постала держава, яка протягом трьох наступних років не припиняла боротьби за власне існування. Українцям вдалось утвердити державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), збудувати національне боєздатне військо, добитися визнання світової спільноти.
Сьогодні росія як і 100 років тому прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Нині Україна продовжує боротьбу за свою незалежність та соборність.
Воїни на фронті відчувають надійне плече тилу.
Ось це справжня українська соборність.
Перемоги та миру нашій Україні.
З нагоди цієї події у бібліотеці пройшла історична година "Великий акт єднання" і оформлена книжкова виставка-інсталяція "Єднаймося".



                                      







 20.01

Прес-інформація "Кіборги: 242 дні незламності".
20 січня Україна вшановує пам'ять захисників Донецького аеропорту, які 10 років тому обороняли летовище вісім місяців - 242 дні. Багатьом із них присвоїли звання "Герой України" посмертно.
"Кіборги вистояли, не вистояв бетон" - ця фраза увійшла в історію, як свідчення подвигу героїв.
Бібліотека підготувала нашим читачам прес-інформацію "Кіборги: 242 дні незламності", щоб згадати захисників аеропорту, які ціною свого життя виборювали єдність нашої держави. В обороні цього об'єкту брали участь не тільки воїни, але й медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям.
Тому пам'ять присвячена усім хто стояв за Україну в ті дні.
Захід відвідали учні 3-А класу. Ліцей "Генезис". Класний керівник Козак Ніна Іванівна.







 19.01.25

Вихідний у бібліотеці.
Розваги для дітей з користю - це те про що мріють батьки. Знайти таке заняття особливо під час війни, щоб дитина і зайнята була і навчалася і приємно провела час.
Творчі майстерки чудово відповідають вимогам часу. Сьогодні у нас відбувся майстер - клас з майстринею Наталею Чикірдою "Тепло в кожній петлі: створюємо зимовий аксесуар" діти виготовляли балаклави.
Під час заходу юні читачі знайшли собі нових друзів, взяли на замітку нову книгу та отримали масу позитивних емоцій. Зроблені з любов'ю роботи вийшло на славу.








 12.01.25

Добротерапія "Ми відповідаємо за тих, хто поряд нас".
Захід відвідали читачі бібліотеки і діти які переїхали з окупованих територій. Вони розповідали про своїх пухнастих улюбленців про їх повадки і їхні історії. Діти, які переїхали з окупованих територій розказували історії про порятунок своїх улюбленців. Оформлена книжкова виставка - інсталяція "Несіть добро у світ природи".
З книжок можна дізнатися про дивовижний світ тварин і птахів, про таємниці, які відкриває природа розумні, добрі та чуйній людині.
Мистецька частина заходу: виготовляли мягку іграшку, малювали малюнки своїх улюбленців.






 Акція "Підтримай свого захисника".

Шановні друзі в нашій бібліотеці проходить акція. Готуємо оріхи і заготовляємо мед для солодких батончиків, які виготовляє команди Марічки Гапюк.
Дякуємо кожному хто долучився до цієї акції для підтримки військових, бо тільки разом можемо здолати ворога.
Не будьте байдужі. Це в першу чергу наш обов'язок, підтримувати тих хто стоїть на захисті.
Єднаймося заради спільної мети - подолати нашого ворога.
Слава Україні!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Героям слава!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦








 Літературний портрет

" Симоненко :поезія боротьби, скорботи, гніву, болю".
З глибини народного життя вийшла поезія Василя Симоненка. З мужності народу, з горя його і його звитяжної боротьби виспівалась вона. Звідси той дух непоборний, яким вона пройнята, звідси та розпашіла пристрасть, яка буяє в ній. Вітер часу не остудив Симоненкових поезій, вогнем душі жевріють вони й сьогодні, як і тоді, коли вперше так жагуче і неповторно вибурхнулись у світ.
Василь Симоненко народився 90 років тому 8 січня 1935 року на Полтавщині. До цієї дати в бібліотеці оформлена виставка інсталяція. Проведено огляд літератури про його життя і творчість під назвою "Я українець. Оце і вся моя автобіографія."
Він в своїй поезії говорив :
" Народ мій є! Народ мій завжди буде і
Ніхто не перекреслить мій народ!"




 Пора зимових канікул стали по-справжньому чарівними для дітей, які завітали на різдвяний Hand Made.

Виготовляли різдвяну свічечку та веселого сніговичка з майстринею Наталею Чекірдою.
Захід подарував море радості та творчого натхнення.
Наближався Щедрий вечір і діти ділились вивченими щедрівками.






 01.2025

Народознавчі посиденьки "Різдво у бібліотеці"
Найбільшим і найочікувашим святом для нас українців є Різдво. Під час посиденьок ми разом з нашими читачами пригадали давні традиції цього свята: Різдвяні щедрівки, колядки, засіванки та інші атрибути цього свята.
Звучала різдвяна коляда.
Дружна атмосфера, різдвяні мелодії створили святковий настрій.


 02.2025

Виставка - присвята "Степан Бандера: життя присвячене свободі."
Степан Бандера - одно з найвидатніших постатей в історії України, символ боротьби за її незалежність.
1 січня виповнюється 116 років з дня народження Степана Бандери.
Патріотичне виховання в сім'ї стало підгрунтям його ідейних переконань. Ще в юності Бандера став членом ОУН, метою якої була боротьба за незалежність України.
Через розбіжності в стратегіях ОУН розділилися на два крила: мельниківців і бандерівців.
Степан Бандера очолив радикальне крило, яке виступало за активну збройну боротьбу.
Спадщина Степана Бандери - це насамперед його ідеї, які сформували основи українського націоналізму.
Степан Бандера став символом непокори, стійкості, а його постать залишається важливим для української історичної пам'яті.
В бібліотеці оформлена книжкова виставка.
Бібліотекар радить прочитати книжки і переглянути відео про Степана Бандеру.