пʼятниця, 20 листопада 2020 р.
вівторок, 10 листопада 2020 р.
"Казка мойого життя": Богдан Лепкий

понеділок, 9 листопада 2020 р.
День української писемності та мови – традиційне свято, що відзначається 9 листопада ще з 1997 року.
четвер, 15 жовтня 2020 р.
День захисника́ Украї́ни — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.
14 жовтня стало державним святом з 2014 року на тлі посилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії Росії на Донбасі. Свято запровадив своїм указом президент України Петро Порошенко. Датою свята не випадково обрали 14 жовтня, адже цього дня відзначають також День українського козацтва, символом якого була Богородиця. Для українських козаків день Покрови Божої Матері також був найшанованішим святом. Цього дня козаки обирали нових отаманів. Козаки настільки вірили в силу Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова.
вівторок, 29 вересня 2020 р.
Легенди Тернопільської осені
понеділок, 28 вересня 2020 р.
Літературна візитка "Марія Гуменюк- рядки, що зачепили душу"
(Тернопільська поетеса Марія Гуменюк)
Марія Гуменюк — поетеса. Народилася у с. Іванівка Теребовлянського району Тернопільської області. Навчалася у Чернівецькому індустріальному технікумі ( нині коледж), згодом — у Тернопільському фінансово-економічному інституті(нині національна академія) Працювала технологом по виробництву цегли та економістом на підприємствах будівельних матеріалів.Авторка збірок: «Співає тихо колискову мати» (2004), «Дорога додому» (2005), «Мандрівка павучка» (2007), «Чарівні промінці» (2007), «Осіння вишиванка» (2007), «Мандрівничок у кожну пору року» (2010), «Барвистий світ» (2012), «Кругорік» (2012), «Торкаюсь словом душі» (2015) та ін.Належить до Української асоціації письменників та літературного об’єднання при Тернопільській спілці письменників.#Бібліофест_X_2020
#Бібліофест_X_2020
СТАРТУЄМО!
Бібліотека №3 для дорослих одна з найстарших бібліотек міста. Перша читальня товариства «Просвіта» в Кутківцях, як писалося в газеті «Подільський голос, була відкрита 15 березня 1907 року. У 1935 році в селі починають збирати кошти на побудову окремого приміщення для читальні. За короткий час за активної підтримки Василя Болюха, члена польського сейму і організатора діаспори, було зібрано кошти. У 1937 році приміщення нової читальні села Кутківці було збудоване. З 1957 року входить в склад бібліотек Тернополя, як міська бібліотека №3, з 1977 увійшла в склад Тернопільської міської ЦБС. Бібліотека пережила тяжкі випробування польсько-австрійського панування, страхіття війни, радянські часи і живе сьогодні. Та іскорка «Просвіти», яка зародилась в ті тридцяті роки минулого сторіччя живе і донині у стінах книгозбірні.
Сьогодні бібліотека №3 для дорослих є центром громади мікрорайону. Серед читачів бібліотеки не тільки дорослі, а і діти. У 2017-2018 році реалізовано проєкт розвитку бібліотеки – філії №3 для дорослих, як бібліотеки сімейного читання. У 2019 році бібліотека розробила і втілює цільову програму розвитку сімейного читання. Читачами бібліотеки є 750 мешканців, з яких 350 дітей різного віку. Започатковані і ведуться сімейні формуляри, розвивається традиція читацьких династій. Бібліотека активно бере участь у громадсько-політичному житті мікрорайону, жодне свято, жодна акція, будь-яка суспільна подія не проходить без участі книгозбірні.пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

понеділок, 10 серпня 2020 р.
вівторок, 4 серпня 2020 р.
пʼятниця, 24 липня 2020 р.
Інформація для користувачів
середа, 8 липня 2020 р.
Міжнародний день родини
Колискою роду була хата.
субота, 27 червня 2020 р.
28 червня - День Конституції України
Одним з найголовніших для українців державних свят, які припадають на червень, є День Конституції. Його ми відзначаємо щорічно 28 червня, на честь ухвалення основного законодавчого документа країни – Конституції України – того самого дня 1996 року.
четвер, 4 червня 2020 р.
Це подія як для кожної людини, так і для всього світу. Це свято було започатковане ООН і відзначається щорічно. Його мета – привернути увагу людей до проблем довкілля, а також спонукати політиків та простих громадян в різних країнах вживати конкретних заходів щодо охорони довкілля, аби зростаюче навантаження на природні системи життєзабезпечення планети не сягнуло критичної точки.
Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища.
пʼятниця, 29 травня 2020 р.
1 червня-Міжнародний день захисту дітей

У Міжнародний день захисту дітей стало доброю традицією в тернопільських бібліотеках
четвер, 21 травня 2020 р.
24 травня - День слов'янської писемності та культури
четвер, 14 травня 2020 р.
Міжнародний день сім'ї




неділя, 10 травня 2020 р.
До Дня Матері
вівторок, 5 травня 2020 р.
День примирення. День пам'яті.
Літературний бліц-кадр "У війни не жіноче обличчя"
![]() |
Світлана Алексієвич, письменниця, Нобелівський лауреат |
Уривок з книги Світлани Алексієвич «У війни не жіноче обличчя»: «Жінка дає життя, жінка оберігає життя, жінка і життя — синоніми... На найстрашнішій війні XX століття жінці довелося стати солдатом. Вона не лише рятувала, перев’язувала поранених, а й стріляла зі «снайперки», бомбила, підривала мости, ходила в розвідку, брала «язика». Жінка вбивала. Вона вбивала ворога, що обрушився з небаченою жорстокістю на її землю, на її дім, на її дітей. «Не жіноча це доля — вбивати», — скаже одна з героїнь цієї книги, вмістивши сюди весь жах і всю жорстоку необхідність того, що сталося. Інша розпишеться на стінах поверженого рейхстагу: «Я, Софія Кунцевич, прийшла до Берліна, щоб убити війну». То була найбільша жертва, принесена ними на вівтар Перемоги. І безсмертний подвиг...».
Минуло стільки років після подій описаних у книзі...
Україна, Південний схід, 2020 рік. Книга
“Дівчата зрізають коси” названа серед лауреатів Шевченківської премії 2020 року. Воєнна кореспондентка
Євгенія Подобна з книгою “Дівчата зрізають коси”, виданою Українським
інститутом національної пам’яті, під редакцією Тетяни Ковтунович, названа лауреатом Шевченківської премії 2020 року в номінації “Публіцистика,
журналістика”. Ця книга - це спогади
25 жінок-воячок, які брали участь в російсько-українській війні у складі
Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки,
кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки та ін. У спогадах йдеться про
бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення
українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих
мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському
війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових
дій.
четвер, 30 квітня 2020 р.
"Мистецькі родзинки"
Колекція артбуків бібліотеки



